Wyjście do Muzeum

„W dniu 10 maja grupa IV udała się do głogowskiego muzeum na lekcję edukacyjną przedstawiającą powstawanie pisma. Prowadząca pani w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom czasy, w których zaczęto tworzyć i posługiwać się pismem. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały tych opowieści i zadawały dużo pytań. W dalszej części lekcji dzieci miały podpisać się na kartkach, przy pomocy symboli (obrazków), tak jak to było kiedyś, było dużo zabawy. Na koniec lekcji każde dziecko wykonało dla siebie zakładkę do książki. Dziękujemy bardzo za ciekawą i atrakcyjną lekcję muzealną.”