Odpłatności

Aktualizacja – odpłatności

… ODPŁATNOŚCI – w miarę potrzeb – aktualizujemy na bieżąco na naszej stronie www.

Dziękujemy za współpracę 🙂

Wyżywienie 10.00zł x 22 dni (ilość dni roboczych danego miesiąca)= 220 zł
1.00 zł w zależności od ilości godzin dziecka przebywającego ponad podstawę programową wychowania przedszkolnego w danym miesiącu.

Dzienna stawka żywieniowa określona jest w umowie zawartej z rodzicami.
Dzieci mają stały dostęp do wody niegazowanej w każdej sali.
Bieżący jadłospis umieszczony jest również na tablicy ogłoszeń.

Jadłospis dostosowany jest do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach ( Dz.U. 2016 poz. 1154)

Alergeny w żywieniu dzieci.
W bieżącym roku szkolnym w jadłospisach pojawią się informacje o alergenach występujących w potrawach serwowanych dzieciom.
Konieczność ta wynika z Dyrektywy PE i RE.
Rodzice dzieci zdrowych nie powinni unikać wymienionych produktów profilaktycznie, gdyż niedostarczenie ich organizmowi dziecka jest szkodliwe.
Unikanie produktów i zamienniki będą stosowane wyłącznie w żywieniu dzieci, których rodzice dostarczą zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem produktów spożywczych alergizujących.
W jadłospisie wywieszonym w holu dla rodziców znajduje się wykaz alergenów.

Wykaz podstawowych alergenów pokarmowych:

1. Seler
  2. Zboża zawierające gluten
  3. Jaja
  4. Ryby
  5. Łubin
  6. Mleko
  7. Mięczaki
  8. Musztarda
  9. Orzechy ziemne
  10. Ziarno sezamowe
  11. Skorupiaki