Historia przedszkola

RAZEM Z RODZICAMI I DZIEĆMI BOGACIMY HISTORIĘ PRZEDSZKOLA.
Data powstania: 1 marca 1974 roku. Dyrektorki przedszkola Panie: Józefa Lewicka, Urszula Leczyk, Krystyna Jaszkiewicz, Ewa Kurzak, obecnie Anna Kozak.

• W latach 1984 – 1990 Przedszkole było placówką ćwiczeń dla Studium Wychowania Przedszkolnego późniejszego Studium Nauczycielskiego w Głogowie. Obecnie w przedszkole przyjmuje na praktyki studentów wyższych uczelni oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. W przedszkolu pracowało wiele znakomitych nauczycielek i pracowników administracji i obsługi, którzy przyczynili się do wypracowania dobrego wizerunku przedszkola w społeczności lokalnej. Tworzyli klimat przyjazny dziecku i rodzicom.
  • Od momentu powstania, przedszkole podejmowało wiele interesujących, niestandardowych działań. Współpracujemy z wieloma instytucjami lokalnymi oraz fundacjami (Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, Fundacją Instytut Jakości w Edukacji w Warszawie), a także ośrodkami doskonalenia nauczycieli (DODN- Multicentrum w Jeleniej Górze, POPPP i DM w Głogowie). Miło nam współpracować z innymi głogowskimi przedszkolami, szkołami, Muzeum, Biblioteką, czy MOK. Wiosną 1975 r. gościliśmy pierwszą delegację zagraniczną, byli to nauczyciele z Włoch. W kolejnych latach poszukiwaliśmy możliwości czerpania inspiracji pedagogicznych w kraju i poza granicami Polski.
  • Realizowaliśmy wiele projektów w ramach Programu eTwinning, Safer Internet, Spring Day in Europe.  W latach 2006-2009 zrealizowaliśmy, finansowany ze środków unijnych, Szkolny Projekt Comeniusa pt. „Połączeni Przez Wartości i ICT”–uznany jako przykład Dobrej Praktyki Pedagogicznej. Nauczyciele mieli okazję obserwować, uczyć się i dzielić doświadczeniami z nauczycielami pracującymi w innych systemach edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Malcie i w Finlandii. Wprowadziliśmy do naszej praktyki wiele cennych pomysłów.

SUKCESY W KONKURSACH EUROPEJSKICH eTwinning

•   I miejsce w kategorii ‘Zasoby cyfrowe’ za projekt „Playing and Learning” (2006r.)
  •   I miejsce w kategorii wiekowej 4-11 lat za projekt „Colours of Life” (2010r.)
  •   II miejsce w Europie w kategorii ‘Matematyka i Nauka’ za projekt „1,2 Buckle my Shoe…”(2009r)
  •   Film „Drawing Adventures from Malta and Poland” zostaje zwycięzcą w konkursie 3,2,1 – Akcja! (2010r.)
  •   Projekt „We are the pirates – Pirates Adventure” wśród najlepszych projektów eTwinning w 2014r.

PUBLIKACJE NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA

1. Rada pedagogiczna inaczej – warsztaty (Wychowanie w Przedszkolu Nr 7/1996),
  2. Tydzień Uśmiechu (Wychowanie w Przedszkolu Nr 10/1995; Biuletyn WOM w Legnicy),
  3. Nasze doświadczenia w organizowaniu „warsztatów edukacyjnych” (Wychowanie w Przedszkolu Nr 8/1994),
  4. Cele operacyjne – rada pedagogiczna (Wychowanie w Przedszkolu Nr 8/2001),
  5. „O kulisach międzynarodowej współpracy głogowskiego przedszkola” Kwartalnik PRZED SZKOŁĄ – Poradnik Dyrektora Przedszkola” nr 3/2011
  6. „Ferie z myszką” – warsztaty technologii informacyjno-komunikacyjnej w przedszkolu — kwartalnik PRZED SZKOŁĄ Poradnik Dyrektora Przedszkola nr 1/2012

DZIELENIE SIĘ DOŚWIADCZENIAMI PRZEZ STRONĘ WWW PCPPPiDM w Głogowie

1. „Wspomaganie rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym” – Agnieszka Krakowiak
  2. „Zastosowanie programu „Razem z dzieckiem ćwicząc – wygrasz zdrowie” w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym” – Renata Choszcz
  3. „Wykorzystanie oprogramowania KidSmart w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym” – Renata Choszcz, Dorota Jasińska
  4. „eTwinning jako jedna z metod pracy z dzieckiem uzdolnionym” – Ewa Kurzak

UDZIAŁ W COROCZNYCH KONKURSACH, PRZEGLĄDACH, DZIAŁANIACH EDUKACYJNYCH  PROPONOWANYCH PRZEZ INNE INSTYTUCJE m.in:

• Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany przez SP nr 9.
  • Konkurs „Czyściciel świata”.
  • Konkurs „Polska Moja Ojczyzna”, organizator PP nr9.
  • Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – patron rzemieślników”. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa organizowany przez Parafię pw. św. Mikołaja we współpracy z SP-7, SP- Aslan i ZSzE.
  • Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Świąteczna Bombka”. Organizator SP nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich.
  • Olimpiada Międzyprzedszkolna. Organizator Przedszkole nr 7.
  • Festiwal Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości”-”Pocztówka do przyjaciela”.
  • Filia nr 1 Miejskiej  Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych. Pasowane na czytelnika oraz „Tańce i hece przy bibliotece”.
  • Piknik Europejski organizowany przez Przedszkole Niepubliczne PROMYK.

Posiadamy certyfikaty:
„Szkoły Odkrywców Talentów” (2011r)
„Szkoły w Ruchu” (2014r)
„Top School of the Decade in Poland” (2015r.)