Oferta przedszkola

Przedszkole jest czynne od godziny 6.00 do godziny 16.30.  W roku szkolnym 2023/2024  planujemy utworzyć 5 oddziałów, pracujących co najmniej 8 godzin dziennie (z pełną ofertą przedszkola) Tworzymy grupy w zależności od wyników rekrutacji: jednorodne wiekowo lub mieszane-dzieci o zbliżonym wieku 4-3 latki; 5-4 latki, 6-5 latki.
ZAPEWNIAMY:
Wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, posiadającą dodatkowe uprawnienia  z zakresu: terapii pedagogicznej i logopedii, oligofrenopedagogiki, pedagogiki opiekuńczej i socjoterapii, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego.
Miły, zaangażowany w opiekę i wychowanie dziecka personel pomocniczy.
Wspieramy wszechstronny rozwój osobowości każdego dziecka zgodnie z jego potrzebami, zainteresowaniami i możliwościami w harmonii z przyrodą, społeczeństwem, różnorodnością kulturową tak, aby dzięki osobistym doświadczeniom wzmocnić poczucie własnej wartości, rozwinąć dziecięce zamiłowanie do uczenia się.
Tworzymy inspirujące środowisko wychowawcze, w którym różnorodność kreatywnych zabaw rozwinie indywidualny potencjał każdego dziecka, aby umiało działać niezależnie, elastycznie i odpowiedzialnie.
Zapewniamy dostęp do prężnie działającej strony www przedszkola, która szczególnie w okresie pandemii stała się łącznikiem pomiędzy przedszkolem a dziećmi pozostajacymi w domu.

DZIECIOM OFERUJEMY:
1)  miłą atmosferę, życzliwość, bezpieczeństwo, które są naszym priorytetem;
2)  różnorodność zabaw i zajęć, które przygotują dziecko do szkoły;
3) imprezy, uroczystości (m.in. spotkania rodzinne z okazji świąt, Dnia Babci i Dziadka, dnia Rodziny, Dnia Dziecka, prezentacje dzieci na scenie w Mok-u Mały Art ), teatrzyki, koncerty, wycieczki, warsztaty integrujące społeczność przedszkolaków, które odbywały się w ubiegłych latach  to m.in.:
· „Tańcem Malowane” – przegląd tańca ludowego.
·  Dzień Pluszowego Misia,
·  Dzień Przedszkolaka,
– Dzień Praw Dziecka,
– Dzień Postaci z Bajek.
· Warsztaty integracyjne:
-,,Jesteśmy Polakami”.
– ,,Koleżanko i kolego zrobię dla ciebie coś miłego”,

 • „Wiosno, wiosno ach to ty”,
  – Dzień Muzyki;
  – koncerty edukacyjne –  Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej.
  · Przedstawienia teatralne  w Mok-u lub na placówce w zależności od zainteresowania i potrzeb wychowanków (odbyły się m.in. ,,Zbuntowany Czerwony Kapturek”; ,,Kubuś Wiercipięta”, „Zimowa opowieść”, ,,Dorotka z krainy Oz”).
  · spotkania edukacyjne we współpracy z wieloma instytucjami działającymi w mieście; Miejski Żłobek Integracyjny „Dom nad strumykiem”, Filia nr 1 Miejskiej  Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych, Szkoła Podstawowa  nr 9 i  Szkoła Podstawowa nr14, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im Franciszka Liszta, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, Komenda Policji,
  4)  udział w projektach edukacyjnych- DUŻA MOTORYKA W MAŁYM PALCU. EDYCJA (kolejna edycja Zdrowo i sportowo – projekt edukacji i aktywizacji ruchowej dzieci w przedszkolu);
  5) wycieczka do fabryki bombek; ranczo Zaborek (Zabornia),    
  6) estetyczne sale zabaw z bogatym wyposażeniem, możliwość korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej dzięki  tablicom interaktywnym, projektory multimedialne, komputery.
  7) smaczne, zdrowe posiłki.
  RODZICOM:
  możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki – promujemy świeże pomysły, podpowiedzi, inicjatywy, aktywność rodziców;
  bieżącą wymianę informacji na temat rozwoju, umiejętności dziecka, o jego mocnych stronach oraz rzetelną informację o potrzebie udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej – oczekujemy współpracy w ujednolicaniu systemu oddziaływań wychowawczych, ustalaniu kierunków oddziaływań edukacyjnych;
  wsparcie i pomoc w działaniach wychowawczych w miarę potrzeb dziecka i rodziców – oczekujemy na zgłaszanie potrzeb, problemów, w których możemy pomóc;
  zajęcia i zabawy integracyjne z aktywnym udziałem rodziców.  
  PRĘŻNIE DZIAŁAJĄCA RADA RODZICÓW NA RZECZ PRZEDSZKOLA
  RAZEM Z RODZICAMI I DZIEĆMI BOGACIMY HISTORIĘ PRZEDSZKOLA.
  Data powstania: 1 marca 1974 roku. Dyrektorki przedszkola Panie: Józefa Lewicka, Urszula Leczyk, Krystyna Jaszkiewicz, Ewa Kurzak,  obecnie Anna Kozak.
  W latach 1984 – 1990 Przedszkole było placówką ćwiczeń dla Studium Wychowania Przedszkolnego późniejszego Studium Nauczycielskiego w Głogowie. Obecnie w przedszkole przyjmuje na praktyki studentów wyższych uczelni oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. W przedszkolu pracowało wiele znakomitych nauczycielek i pracowników administracji i obsługi, którzy przyczynili się do wypracowania dobrego wizerunku przedszkola w społeczności lokalnej. Tworzyli klimat przyjazny dziecku i rodzicom.
  Od momentu powstania, przedszkole podejmowało wiele interesujących, niestandardowych działań. Współpracujemy z wieloma instytucjami lokalnymi oraz fundacjami (Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, Fundacją Instytut Jakości w Edukacji w Warszawie), a także ośrodkami doskonalenia nauczycieli (DODN- Multicentrum w Jeleniej Górze, POPPP i DM w Głogowie). Miło nam współpracować z innymi głogowskimi przedszkolami, szkołami, Muzeum, Biblioteką, czy MOK. Wiosną 1975 r. gościliśmy pierwszą delegację zagraniczną, byli to nauczyciele z Włoch. W kolejnych latach poszukiwaliśmy możliwości czerpania inspiracji pedagogicznych w kraju i poza granicami Polski.
  Realizowaliśmy wiele projektów w ramach Programu eTwinning, Safer Internet, Spring Day in Europe.  W latach 2006-2009 zrealizowaliśmy, finansowany ze środków unijnych, Szkolny Projekt Comeniusa pt. „Połączeni Przez Wartości i ICT”–uznany jako przykład Dobrej Praktyki Pedagogicznej. Nauczyciele mieli okazję obserwować, uczyć się i dzielić doświadczeniami z nauczycielami pracującymi w innych systemach edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Malcie i w Finlandii. Wprowadziliśmy do naszej praktyki wiele cennych pomysłów.
  SUKCESY W KONKURSACH EUROPEJSKICH eTwinning
    I miejsce w kategorii ‘Zasoby cyfrowe’ za projekt „Playing and Learning” (2006r.)
    I miejsce w kategorii wiekowej 4-11 lat za projekt „Colours of Life” (2010r.)
    II miejsce w Europie w kategorii ‘Matematyka i Nauka’ za projekt „1,2 Buckle my Shoe…”(2009r)
    Film „Drawing Adventures from Malta and Poland” zostaje zwycięzcą w konkursie 3,2,1 – Akcja! (2010r.)
    Projekt „We are the pirates – Pirates Adventure” wśród najlepszych projektów  eTwinning w 2014r.
  PUBLIKACJE NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA
  Rada pedagogiczna inaczej – warsztaty (Wychowanie w Przedszkolu Nr 7/1996),
  Tydzień Uśmiechu (Wychowanie w Przedszkolu Nr 10/1995; Biuletyn WOM w Legnicy),
  Nasze doświadczenia w organizowaniu „warsztatów edukacyjnych” (Wychowanie w Przedszkolu Nr 8/1994),
  Cele operacyjne – rada pedagogiczna (Wychowanie w Przedszkolu Nr 8/2001),
  „O kulisach międzynarodowej współpracy głogowskiego przedszkola” Kwartalnik PRZED SZKOŁĄ – Poradnik Dyrektora Przedszkola” nr 3/2011
  „Ferie z myszką” – warsztaty technologii informacyjno-komunikacyjnej w przedszkolu — kwartalnik PRZED SZKOŁĄ Poradnik Dyrektora Przedszkola nr 1/2012
  DZIELENIE SIĘ DOŚWIADCZENIAMI PRZEZ STRONĘ WWW PCPPPiDM w Głogowie
  „Wspomaganie rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym” – Agnieszka Krakowiak
  „Zastosowanie programu „Razem z dzieckiem ćwicząc – wygrasz zdrowie” w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym” – Renata Choszcz
  „Wykorzystanie oprogramowania KidSmart w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym” – Renata Choszcz, Dorota Jasińska
  „eTwinning jako jedna z metod pracy z dzieckiem uzdolnionym” – Ewa Kurzak.
  UDZIAŁ W COROCZNYCH KONKURSACH, PRZEGLĄDACH, DZIAŁANIACH EDUKACYJNYCH  PROPONOWANYCH PRZEZ INNE INSTYTUCJE m.in:
  Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany przez SP nr 9.
  Konkurs „Czyściciel świata”.
  Konkurs „Polska Moja Ojczyzna”, organizator PP nr9.
  Konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – patron rzemieślników”. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa organizowany przez Parafię pw. św. Mikołaja we współpracy z SP-7, SP- Aslan i ZSzE.
  Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Świąteczna Bombka”. Organizator SP nr 13 w Głogowie im. Orląt Lwowskich.
  Olimpiada Międzyprzedszkolna. Organizator Przedszkole nr 7.
  Festiwal Sztuki Własnej „Zatoka Twórczości”-”Pocztówka do przyjaciela”. 
  Filia nr 1 Miejskiej  Biblioteki Publicznej przy ul. Budowlanych. Pasowane na czytelnika oraz „Tańce i hece przy bibliotece”.
  Piknik Europejski organizowany przez Przedszkole Niepubliczne PROMYK.
  Posiadamy certyfikaty:
  „Szkoły Odkrywców Talentów” (2011r)
  „Szkoły w Ruchu” (2014r)
  „Top School of the Decade in Poland” (2015r.)
Skip to content