Udział w akcji „Szkoła pamięta”

Dzieci z naszego przedszkola jak co rocznie wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Akcja odbyła się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci z poszczególnych grup odwiedziły lokalne miejsca pamięci takie jak:

• Groby nieznanych żołnierzy poległych podczas II wojny światowej
  • Zapalały znicze przy Pomnikach  Żołnierzy Wyklętych w Alei Pamięci

Dzieci na cmentarzu porządkowały groby nieznanych żołnierzy oraz zapalały znicze.

Dzieci z grupy najmłodszej poznawały twórczość pisarzy polskich tj. Julian Tuwim , Jan Brzechwa. Symbolicznie  wykonywały prace plastyczna związaną z pamięcią o zmarłych  pisarzach – znicze.

Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych oraz o ważnych osobach w naszej historii.