#SzkołaDoHymnu

8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność przedszkolna odśpiewało 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przytaczając słowa ministra edukacji  Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter i w ten sposób powinno być celebrowane; wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.  I w naszym przedszkolu od wczesnych godzin przedpołudniowych była moc radości, wspólnych działań plastyczno – tanecznych – werbalnych.

Niepodległość wolność, to że żołnierze walczyli o Polskę o jej wolność; to  święto, że już jesteśmy wolni i nie musimy z nikim walczyć; to że nasz kraj jest wolny; to że dzieci śpiewają radośnie i że możemy mówić po polsku – kilka zanotowanych wypowiedzi dzieci z grupy V.

ps.

… śpiewaliśmy m.in. : „Jesteśmy Polakami”, „Krakowiaczek”, „Przybyli ulani”, „Polska biało-czerwoni”… 🙂 W JEDNOŚCI SIŁA !!!