Środa 27.V

ZABAWA RYTMICZNA DLA CAŁEJ RODZINY 💜🧡💛💚💙❤

↖️↖️↖️↖️↖️↖️↖️↖️↖️ZACHĘCAMY↗️↗️↗️↗️↗️↗️↗️↗️↗️

Dzieci młodsze

• Zabawa przy piosence ,,Gimnastyka Fruzi”.

Posłuchaj piosenki i poruszaj się tak, jak śpiewa Fruzia.

4.5

• Zabawa dydaktyczna ,,Zakupy z mamą”.

Do tej zabawy potrzebne będą puste opakowania po produktach spożywczych, chemicznych, kosmetykach, pudełka po butach oraz reklamówka.

Wybierz do reklamówki produkty, które najczęściej kupujesz z mamą i nazwij je. Opowiedz mamie , co byś jej kupił, gdybyś zarabiał pieniądze.

• Ćwiczenia w szeregowaniu.

Ustaw przed dzieckiem cztery lub pięć takich samych słoiczków z różną ilością wody. Poproś dziecko o wskazanie słoika z najmniejszą ilością wody oraz ustawienie słoików po kolei od najmniejszej ilości wody do największej.

Przygotuj pięć kartek pomalowanych na zielono, ale z różnym natężeniem barwy – od najjaśniejszej do bardzo ciemnej. Poproś dziecko o wskazanie najjaśniejszej barwy i ułożenie po kolei aż do najciemniejszej barwy.

Ułóż przed dzieckiem cztery lub pięć kartek z obrazkami kwiatów (od jednego do czterech lub pięciu). Zadaniem dziecka jest wskazanie kartki o najmniejszej liczbie kwiatów i ułożenie pozostałych do tej, na której jest najwięcej kwiatów.

1.5,4. 12

• Zabawa ruchowa ,,Wyższe – niższe”.

Przy nagraniu skocznej melodii, poruszaj się w podskokach. Na przerwę w muzyce, stań przy czymś, co jest niższe lub wyższe od ciebie.

• Lepienie z plasteliny lub kolorowej masy solnej ,,Tort dla mamy i taty”.

Przygotuj dla dziecka kolorową plastelinę lub masę solną. Zadaniem dziecka jest uformowanie kulki, spłaszczenie jej na placuszek. Następnie dziecko układa je jeden na drugim tworząc tort. Można go ozdobić kolorowymi koralikami, odcisnąć wzorki, itp.

Życzymy wesołej zabawy.

Jak zrobić masę solną: link poniżej.

Dzieci starsze

Zabawa ruchowa „Wielkie poruszenie – ruch to zdrowie

3.5, 3.6, 4.2
Rozmowa na temat „ Co robi mama w domu?”

• Jakie prace wykonuje mama w domu?, -czy pomagasz mamie?, które z tych prac wykonujesz sam w domu? Naśladowanie ruchem czynności wykonywanych przez mamę, przez dziecko.
  • 4.4, 4.9, 4.19
    Gra memory – Moja rodzinka „ Kto jest kim?”- łączenie w pary – klikaj kolejno pary kart, aby sprawdzić czy do siebie pasują.

4.1, 4.7,3.2
Słuchanie piosenki „ Mama i Tata”

rozmowa na temat treści piosenki.

Posłuchaj wiersza T,. Kubiaka „ Kim będą?”

Kim będzie Zosia, Kasia, Marta jak dorosną?, Kim chciałbyś być gdy dorośniesz?, dlaczego?.
Naśladuj czynności jakie wykonują dziewczynki z wiersza.
Tworzenie zdrobnień do imion
Rodzic podaje imiona, a dziecko – zdrobnienia do nich.

• Zofia – Zosia, Katarzyna – Kasia, Irena – Irenka, Marta – Martusia,
    Anna – Ania itp.

3.1, 4.2, 4.20

Popatrz na obrazek czy rozpoznajesz jakie zawody przedstawiają postacie, czy wśród nich jest ten o którym myślisz.
Podajesz zawody, dzielisz na sylaby i głoski.

4.14, 4.15, 4.19
Zadanie matematyczne „ Prezent dla mamy”

Przeczytaj zadanie i zilustruj je. Możesz wykorzystać patyczki, guziki.
Zabawa w kodowanie „ droga do rodziców”

Propozycja zabawy w domu ( rodzic wyznacza z dzieckiem cel do którego ma dojść, następnie od startu podaje polecenie np. 2 kroki na wprost, 2 kroki w lewo ,1 krok w prawo itp.
Praca plastyczna „ Kwiatki dla mamy”
Do pracy plastycznej potrzebujemy kartki, ziemniaki i farby plakatowe.

Wykorzystano zabawy i karty z Przewodnika, własne pomysły i stronę WWW.

1.5,2.9, 3.2 MAJOWA ŁĄKA DLA MAMY 💜❤💙💛⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ 1.5, 4.7 ZABAWA RYTMICZNA DLA... Więciej