Środa 13.V

PRZYPOMINAMY, W TYM TYGODNIU CZYTAMY WIERSZE JANA BRZECHWY 👋👋👋Dzisiejsze wiersze sponsorują głosy pań z pierwszą głoską K i B wraz chórem głosek J, R, E, J w imieniu 😉👋👋👋

ZACHĘCAMY – PRZYPOMINAMY Bezpłatne warsztaty online dla dzieci – „Skarby ula” 13.V, godz. 18.00 ⏭TU

ZAPRASZAMY ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINYSUDOKU ŁĄKA

PRZYPOMINAMY, iż niezmiennie opracowując nasze wpisy, wykorzystujemy pomysły własne, zasoby sieci www, w tym udostępnione zasoby wydawnictwa m.in MAC i BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

…. i tradycyjnie prosimy w ramach współpracy korzystać z poczty 📧 gruppaPP5@interia.pl . Prace dzieci i Waszą aktywność możemy umieszczać w formie pozdrowień na naszej stronie www 👋😉⬆️⬇️ JESTEŚMY Z WAMI .. jako i WY 🙂

Dzieci młodsze

Dzisiaj zachęcamy do wspólnych zabaw, podczas których będziemy rozmawiać o pszczołach. Zaczynamy od krótkiej rozgrzewki.

1. 5, 1. 9

• Zabawa przy piosence ,,Spoko Loko – Tańce Połamańce”.

Zaproś do tańca innych domowników. Stańcie tak, aby mieć dużo miejsca. Uwaga! Zaczynamy!

2. 10, 3. 8, 4. 2

• Rozmowa na temat wyglądu i zwyczajów pszczoły.

Droga mamo: przygotuj obrazek pszczoły zakryty czterema częściami kartki.

Teraz usiądź naprzeciwko mamy. Pokaże ci ona zakryty obrazek. Odsłoń jedną część. Czy wiesz, jaki to owad? Tak, to pszczoła. Porozmawiaj chwilę z mamą na temat jej wyglądu. Mama na pewno chwilkę opowie ci o tym co robią pszczoły i gdzie mieszkają, czym zajmują się robotnice a czym królowa pszczół.

Popatrz, mama ma dla Ciebie jeszcze jedna niespodziankę: to miód. Możesz go powąchać, dotknąć lub spróbować. Mama powie ci, do czego jest używany miód.

• Zabawa ruchowa z wykorzystaniem piosenki ,,Pszczoły”.

Pora na zabawę. Potrzebne Wam będą grube sznurki, skakanki, wstążki. Ułóż wraz z mamą z nich kwiaty. Podczas piosenki, biegajcie pomiędzy kwiatami naśladując lot pszczoły. Na przerwę w muzyce, usiądź na najbliższym kwiatku i naśladuj zbieranie pyłku i nektaru.

• Zabawa dydaktyczna ,,Pszczoły do ula”.

Do tej zabawy potrzebne będą: duży prostokąt i trójkąt wycięte z papieru, sylwety pszczół – co najmniej cztery.

Usiądź naprzeciwko mamy. Razem ułóżcie sylwetę ula z figur geometrycznych. Uważnie słuchaj ile razy mama zaklaszcze w dłonie – tyle pszczół powróciło do ula.

Pamiętaj mamo, aby dziecko za każdym razem liczyło samodzielnie pszczółki.

Brawo! Doskonale liczysz!

•  Praca plastyczna ,,Pszczółka” –  z talerzyka i kolorowego papieru.

Jeżeli masz ochotę, to możesz razem z mamą lub tata wykonać prostą pszczółkę z połowy papierowego talerzyka i kolorowego papieru.

zasoby sieci www ekodziecko.com

Sposób jej wykonania opisany jest na stronie ekodziecko.com TU

Zachęcamy do obejrzenia trzech części filmu animowanego ,,Z kamera wśród pszczół”.

dla WSZYSTKICH CHĘTNYCH 🙂 ZABAWY BADAWCZE – OCEAN W BUTELCE⏭ TU

Dzieci starsze

1.8; 2.4

Zabawa ruchowa ze śpiewem do piosenki „ Marsz”
Posłuchaj piosenki i pokaż ruchem.

4.17; 4.10; 4.15
Zabawa dydaktyczna „ Monety i banknoty”
Czy wiesz co to jest bank i do czego służy? Dziś zajmiemy się polskimi pieniędzmi.

TU ⏮str. 48- 49
Spróbuj rozpoznac i nazwać pieniądze, które masz w skarbonce lub poproś rodziców, aby pozwolili Ci zajrzeć do portfela. Może policzysz ile jest złotych w monetach, a ile w banknotach?
1.5; 1.9
Ćwiczenia gimnastyczne z ręcznikiem
Do zabaw potrzebny będzie ręcznik lub ulubiony kocyk. Znajdź sobie dużo miejsca. Przykłady ćwiczeń ( zapożyczone z sieci)

4.2; 2.10; 2.11
„ Mieszkańcy łąki”- poznawanie łąkowych roślin z myszą Matyldą.
Posłuchaj rozmowy myszki Matyldy z przyjaciółmi. O jakich roślinach rozmawiają?

Spróbuj nazwać rośliny na obrazkach:

1.7; 4.8; 1.9
Ćwiczenie graficzne „ Kwiatki”.
Rysuj po śladzie. Gotowy rysunek pokoloruj ulubionymi kolorami.

Karty pracy na dziś: ⏭TU ⏮ – str. 42- 43 oraz ⏭TU⏮ str.6

a…dla chętnych ⏭ NA JAKĄ GŁOSKĘ

oraz puzzle na środowe popołudnie😉 (kto ma możliwośc drukuje, rozcina i składa😉 Poniższe przykłady mogą służyć jako „podpowiedź” na samodzielne stworzenie własnych zadań👋)