Poniedziałek 25.V

⬆️⬆️⬆️⬆️DLA CHĘTNYCH⬆️⬆️⬆️⬆️

Dzieci młodsze

I.5, IV.15

• Zabawa ruchowa „Mamo, mamo, ile kroków do domu?”

Do zabawy potrzebujemy skakanki z których układamy start i metę. Dziecko stoi na starcie a mama  na mecie. Dziecko zadaje pytanie: Mamo, mamo, ile kroków do domu? I odmierzają tyle kroków, ile zaproponuje rodzic . Po dotarciu do mety zmiana ról.

IV.1, I.6

• Zabawa rozwijająca zmysł dotyku – Co jest mamy a co taty ?”

Nieprzezroczysty worek, różne przedmioty wykorzystywane przez mamę i tatę , np.: apaszka, pomadka, torebka, pasek męski, krawat, portfel, pianka do golenia itp. Pokaz zgromadzonych przedmiotów a następnie schowanie do worka. Dziecko po dotyku rozpoznaje przedmioty i podaje nawę.

IV.7

• Słuchanie piosenki „Świat z mamą „  Śpiewające brzdące”.

III.8, IV.1

• Słuchanie wiersza Danuty Gellnerowej „Mamo! Mamo!”

IV.7

• Praca plastyczna „Narysuj obrazek dla mamy i taty” 💖– wykorzystaj kredki , farby i namaluj to co lubisz.

I.4

• Popołudniowa, rodzinna gimnastyka 🏃‍♂️🏃‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️⛹️‍♀️⛹️‍♂️🚴‍♀️🧘‍♂️🧘‍♀️🤸‍♀️🤸‍♂️

II.7,IV.11

Dla chętnych 👍👍👍 ĆWICZENIE SPOSTRZEGAWCZOŚCI PÓŁKA Z ZABAWKAMI ⏭TU⏮ … Kto lepiej pamięta Ty czy Rodzice ?🤗

Dzieci starsze

Zapraszamy na kolejne zabawy rytmiczne, które utrwalą zdobyte w
przedszkolu umiejętności

4.2, 3.2,
.” Mój dom – moja rodzina” – burza mózgów.
„Z czym kojarzy mi się dom?” – rysowanie skojarzeń. Na środku kartki wpisujemy słowo dom i wokół niego rysujemy swoje skojarzenia. Rozmawiamy z dzieckiem, że dom to nie tylko mury, ściany, budynek, ale prawdziwy dom to rodzina, osoby mieszkające razem, darzące się uczuciem.

4.5, 4.9, 4.19,
Zabawa dopasuj dziecko do odpowiedniej mamy . Dziecko uważnie słucha jak wygląda mama każdego dziecka i umieszcza sylwetkę obok opisu.

4.15, 4.19,
Gra matematyczna „Ile jest elementów”. Policz i połącz cyfrę z odpowiednią liczbą elementów.

4.8, 1.7,
.„Mój dom” – praca twórcza. Rysowanie w środku domu swojej rodziny.

Bawcie się dobrze. Czekamy na Wasze fotorelacje 🤗🤗grupaPP5@interia.pl

Zabawa interaktywna NA JAKĄ GŁOSKĘ ⏭TU⏮ DRZEWO GENEALOGICZNE ⏭TU⏮ ⬆️⬆️⬆️⬆️DLA CHĘTNYCH⬆️⬆️⬆️⬆️ Dzieci... Więciej