MUZYCZNY TYDZIEŃ W GRUPIE NAJMŁODSZEJ

W minionym tygodniu dzieci miały możliwość poznać niektóre instrumenty muzyczne na, których mogły również zagrać. Podczas zabaw rytmiczno-muzycznych utrwalały nazwy takich instrumentów jak: kołatka, grzechotka, tamburyno, bębenek, dzwonki, trójką. Zagrały  na wybranych przez siebie instrumentach do piosenki „Kotek Puszek”. Dzieci wykonywały również prace plastyczne – kolorowanki, wydzieranki związane z wyglądem instrumentów. Dzieci wykonały samodzielnie własny instrument -grzechotkę na której zagrały wspólny „koncert”. W minionym tygodniu mieliśmy szansę posłuchać koncertu w wykonaniu profesjonalistów  i poznać wygląd i dźwięki skrzypiec, gitary, pianina .

Na koniec tygodnia wyszliśmy na spacer posłuchać „ muzyki  w przyrodzie” oraz poszukać pierwszych symptomów wiosny.