KONCERT EDUKACYJNY

Dnia 8 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny comiesięczny koncert edukacyjny. Tym razem naszym gościem był Pan Jakub „Zgas” Żmijowski – pierwszy na świecie beatboxujący brzuchomówca, dwukrotny Mistrz Polski w Beatboxie. BEATBOX – ” – forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji linii basowej, głosów zwierząt, za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła (…)”. Dzieci miały możliwość m.in usłyszeć, rozpoznać, nazwać dźwięki -odgłosy np. jadącej lokomotywy, samochodu formuły1, kapiącej wody, sowy.

Nasze spotkanie miało również charakter warsztatów – sam mistrz dał nam kilka wskazówek jak „tworzyć” konkretne dźwięki i rytmicznie powtarzać. Na koniec spotkania, bo był to również DZIEŃ KOBIET – wszyscy chłopcy przy „akompaniamencie” Pana Jakuba zaśpiewali energetyczne sto lat.

PONIŻEJ KRÓTKA MIGAWKA ZE SPOTKANIA 🙂