GRUPA 1. i 2. ZAPRASZAMY :)

Na początek zapraszamy do wspólnej zabawy – usiądźcie wygodnie na dywanie. Rodzic lub starsze rodzeństwo zadaje pytania dotyczące dziadków a dziecko wykonuje np: przysiad  jeśli pytanie jest prawdziwe a skacze jak piłeczka jeśli to nieprawda:

Przykładowe pytania:

– Czy babcia ( imię) lubi śpiewać?

– Czy dziadek ( imię) potrafi jeździć na nartach?

– Czy babcia nosi okulary?

– Czy dziadek lubi majsterkować?

– Czy babcia lub tańczyć?

• „ Karuzela emocji” – zakręć ruletką i pokaż swoje emocje

Opowiedz mamie lub tacie kiedy czujesz się wesoły, kiedy się boisz a kiedy jesteś zdziwiony i smutny?

• „ Serduszka dla dziadków” – zabawa przy muzyce

Do zabawy potrzebna będą kolorowe wstążki, paski bibuły. Włączcie Waszą ulubioną piosenkę  i zatańczcie swobodnie z dzieckiem z wstążkami w dłoniach. Podczas przerwy w muzyce zachęć dziecko aby ułożyło serduszko na dywanie dla dziadków. Powtórzcie zabawę kilka razy.

• „ Każdy ma marzenia” Marta Jelonek – słuchanie opowiadania

Usiądźcie wygodnie na dywanie. Przeczytaj dziecku opowiadanie „ Każdy ma marzenia”.

Porozmawiaj z dzieckiem o treści opowiadania:

Przykładowe pytania:

Co Pani Karolina przyniosła do przedszkola?

O czym rozmawiały dzieci?

Jakie były marzenia ich babć i dziadków?

Co dzieci postanowiły przygotować z okazji Dnia Babci i Dziadka?

Jakie marzenia ma Twoja Babcia i Twój Dziadek?

• Muzyczna gimnastyka – ćwiczenia w podskokach

A teraz przyszedł czas na poruszanie się. Wstań i poćwicz!

• Zabawa ruchowa do piosenki „ Taniec dla Babci i Dziadka” ( źródło muzykącik)

Drogie dzieci wykonujcie ruchy zgodne z tekstem piosenki. Pokażcie swój taniec Kochanym Babciom i Dziadkom!

„ Taniec dla Babci i Dziadka”

1. Kolorowanka „ Babcia i dziadek na spacerze” ( źródło panimonia.pl)
  1. Puzzle „ Babcia i dziadek” ( źródło z torbynauczycielki.pl)

Źródło:   z torby nauczycielki, muzykąci, panimonia.pl, Bliżej Przedszkola-miesięcznik

Babciu i Dziadku! Większość dzieci z grupy II i I nie uczęszcza teraz do przedszkola, ale nie zapominają o jutrzejszym i sobotnim święcie. Prezenty już wykonane i czekają na dostojnych jubilatów.