Czwartek 21.V

Gra interaktywna dopasuj emocje ⏭TU

Dzieci młodsze

Treści programowe: I.5, IV.7
Zabawa naśladowcza „Pomagam mamie.”
Do zabawy potrzebne jest nagranie melodii do tańca. Dziecko wykonuje dowolne improwizacje taneczne. Na przerwę w muzyce rodzic podaje nazwy czynności, które dzieci naśladują, np.: odkurzanie, wycieranie kurzu, zmywanie naczyń, podlewanie kwiatów.
Po zabawie ruchowej czas na odpoczynek – usiądź wygodnie i obejrzyj krótki filmik
IV.1, IV.5, IV.20
„Poznajemy miejsca pracy i różne zawody” 123 Edukacja

IV. 20, IV.12
Zabawa dydaktyczna „ Do kogo to należy?”- rozpoznawanie zawodu po przedmiotach.
Do zabawy potrzebne będą atrybuty różnych zawodów, np.: biały fartuch, drewniana łyżka, grzebień, zmiotka i szufelka itp. Rodzic  pokazuje dziecku zgromadzone przedmioty i rozmawia na ich temat zadając pytania z jakimi zawodami kojarzą im się te przedmioty. Przykłady: grzebień – fryzjerka, drewniana łyżka – kucharz itp.
IV.1, IV3,
Wysłuchanie wiersza Ireny Róży Salach „Tata jest…”
Tata Olka jest kucharzem,
tata Ani – marynarzem,
tata Krysi dobrze piecze,
tata Tomka ludzi leczy,
tata Zosi trudy znosi,
tata Werki topi serki,
tata Kuby szelki gubi,
tata Iwony sprzedaje balony,
tata Marty lubi żarty.
A mój kochany tatulek, tatulek kochany, wcale nie może żyć bez mojej miłej mamy.
A może teraz obejrzymy film o zawodach , może twoi rodzice wykonują któryś z tych zawodów ?.Popatrz i opowiedz o tym mamie lub tacie.
IV.20
Oglądanie filmu „Zawody”

III.9,
Zabawa ruchowa „Karteczki z pudełeczka”.
Do pudełka należy wrzucić karteczki w: z różnymi czasownikami (np. skakać, tańczyć). Poprosić dziecko o losowanie po jednym, mama czyta na głos i wspólne wykonujecie daną czynność.
IV. 8
Kochane dzieci zbliża się święto waszej mamy , może czas pomyśleć o pięknej laurce .
Inspiracji do wykonanie pięknego prezentu możecie poszukać podczas oglądania filmu. Link poniżej. Miłej twórczej zabawy.

Dzieci starsze

Zabawa ruchowa „ Szybko – wolno”

Zabawa słuchowa „co robi mama, tata?”

Posłuchaj, ciekawe czy rozpoznasz jakie czynności wykonują rodzice.
( gotuje wodę, odkurza, pierze w pralce)

4.2,4.4, 4.5,4.9, 4.20

Zabawa słowna „ Moja rodzina”

Przyjrzyj się co robi Mama, Tata, Babcia, Dziadek. Ułóż zdanie do każdego obrazka, policz z ilu składa się słów zdanie?

Literki pomieszały się. Ułóż z nich wyraz tata, mama.
Podaj rymy do słów : mama, tata.
(Mama – rama, gama, tama, dama, lama itp.)
(Tata – wata, gama, chata, łata, mata itp.)

Zaproś rodziców lub starsze rodzeństwo do wspólnego rozwiązywania rebusów.

Zabawa muzyczno ruchowa do piosenki „ Moja rodzina”
Posłuchaj piosenki, o czym opowiada ? policz z ilu składa się zwrotek, co tu jest refrenem, do jakiego ruchu piosenka nas zaprasza (marszu, biegu czy podskoku?).

3.1, 2.9,4.5
Obejrzyj obrazki i powiedz czy dzieci zachowują się właściwie względem rodziców. karta pracy str. 55

Obejrzyj obrazek. Odszukaj 10 różnic między nimi.

Zabawa matematyczna „ Ile mama ma korali?”

Która mama ma więcej korali na sznurku ? policz motyle i kwiatki.

1.7, 1.9,4.1,4.12
Zabawa plastyczna „ Rodzinka”
Potrzebujemy kolorowe kartki z których wycinamy figury, klej, oraz kredki lub mazaki.

Wykorzystano zabawy i karty z Przewodnika, własne pomysły i stronę WWW.
Miłej zabawy

DLA CHĘTNYCH … dodawanie TU

DODATKOWE PROPOZYCJE OD NAS NA DZIŚ 🙂 ćwiczymy spostrzegawczość MUZYKA ⏭TU⏮ ZABAWY BADAWCZE: KOLOROWY ŚWIAT ⏭TU⏮ Gra interaktywna... Więciej