12. IV PONIEDZIAŁEK

DRODZY RODZICE, PRZYPOMINAMY, iż od poniedziałku, 29. marca, na stronie naszego przedszkola proponujemy Państwu różne formy działań, wpływające na wszechstronny rozwój Waszych pociech. Zapraszamy do korzystania i podpatrywania naszych propozycji oraz do przesyłania zdjęć 📷filmików 📽, które zechcielibyście umieścić na naszej stronie przedszkola 👫.

Strona kropki&kreski

…i ZATAŃCZMY RODZINNIE ⏭ TU⏮ z okazji DNIA CZEKOLADY 😀☺🙂😉😊💃🕺

Adres poczty 📧: grupaPP5@interia.pl lub pp5@www.glogow.pl

Dzieci młodsze

Witamy serdeczne wszystkie dzieci i zapraszamy do kolejnych zabaw związanych z poznawaniem zwierząt z wiejskiego podwórka .
Na początek zapraszamy na zapoznanie się ze zwierzętami z wiejskiego podwórka.

4.5, 2.10, 2.11, 3.8
Zwierzęta w gospodarstwie rolnym na wsi – film edukacyjny dla dzieci – lekcja po polsku

4.9 , 2.4, 4.1, 4.5
Po obejrzeniu filmu czas na zabawę na spostrzegawczość .
Zabawa dydaktyczna „Jakie to zwierzę?”
W domu z pewnością znajdziemy obrazki zwierząt , mogą być również ilustracje z książki. Na początek pokazujemy dziecku obrazki niech dobrze obejrzy i zapamięta a później poszczególne obrazki zakrywamy kartkami z okienkami . Kolejno rodzic odsłania okienka, a dziecko, ma rozpoznać zwierzę podać jego nazwę i może coś o nim opowiedzieć. Zabawę można powtórzyć ale teraz to rodzic odgaduje zagadki.
1.5, 4.2 ,4.7
Zapraszamy do wysłuchania piosenki „Idą kaczuszki” Śpiewające Brzdące – Idą Kaczuszki – Piosenki dla dzieci

To teraz czas na ruch i taniec. Drogi przedszkolaku już wiesz jak poruszają się kaczuszki a może do melodii piosenki ułożysz swój układ taneczny. Spróbuj zatańczyć z mamą lub rodzeństwem.
Czy trochę jesteście zmęczeni ? to czas na relaks.
Ćwiczenia konstrukcyjne – budowanie z klocków zagród dla zwierząt. Figurki zwierząt, klocki.
Dzieci budują zagrody dla zwierząt i umieszczają w nich figurki zwierząt mieszkających na wsi. Określają wielkość zwierząt i ich zagród: małe zwierzęta – mniejsze zagrody, duże zwierzęta – duże zagrody. Rodzic podaje nazwy zwierzęcych domów: koń mieszka w stajni, świnia – w chlewiku, krowa – w oborze, kura – w kurniku.
Zabawa ortofoniczna „Parskamy jak konie…”
Nagranie odgłosów wiejskich zwierząt – naśladujemy wspólnie z mamą odgłosy jakie wydają usłyszane zwierzęta.

”Zwierzęta dla dzieci na wsi – Odgłosy zwierząt | CzyWieszJak
To teraz masz już dużą wiedzę na temat zwierząt hodowlanych ,proponujemy więc abyś wspólnie z mamą , tatą lub rodzeństwem wykonał obrazki.
Praca plastyczna „ Moje ulubione zwierzątko”.
Drogi Rodzicu przygotuj farby ,kredki , ilustracje rożnych zwierząt hodowlanych do swobodnego wyboru dla dziecka . Możesz wykorzystać podany link :

Życzymy miłych wrażeń artystycznych .
Po południu Drodzy rodzice możecie przeczytać wesoły krótki wierszyk i porozmawiać o jego treści.
4.18 4.5, 3.8
Słuchanie wiersza H. Bechlerowej „Na podwórku.”
Na podwórku u Władka jest wesoła gromadka:
długouchy pies Raczek i króliczek, co skacze,
kurka pstra i kotki dwa,
i na koniec łaciaty prosiaczek.
Ma ten Władek zmartwienie:
Raczek garnek stłukł w sieni,
kotek wełnę rozwinął, spruł pończochę babciną,
drugi kot wlazł na płot i pobrudził łapkami pierzynę.
A od rana już kłopot: trzeba mleka dać kotom,
barszcz zjada pies Raczek,
trawę królik, co skacze, kurka pstra owies ma,
a otręby w korytku – prosiaczek.

Dzieci starsze

Obszary podstawy programowej: I 5, II 2, II 4, III 9, IV 2, IV 4, IV 5, IV 8,

Hej dzieciaki !
Dzisiejszy dzień rozpoczniemy:
„Prosty taniec” – gimnastyka dzieci i rodziców z muzyką. Wskazywanie części ciała i ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Gimnastyka połączona z tańcem to jest to!
Razem z mamusią/tatusiem porusz ciało do piosenki „Prosty taniec”. Piosenki dla dzieci po polsku. Prosty taniec. Spoko Loko – Ciała kształt –

Zabawa ruchowa
„Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy” to zabawa, którą zapewne zna mamusia, tatuś, a nawet babcia. Przypomnę zasady. Mama/tata to Baba Jaga. Stoi tyłem do dziecka i woła: „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy”. W tym czasie szybko biegnij w jej/jego stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Jeśli nie zdołasz się zatrzymać w bezruchu, wracaj na start, jak dotkniesz Baby Jagi – zajmij jej miejsce.

Obejrzenie filmiku edukacyjnego „Dyscypliny sportowe”- porównanie z nazwami wskazanymi przez dziecko. Wysłuchanie wiersza E. Pawlak: „Elementarz sportowy”
Obejrzyj filmik edukacyjny na temat dyscyplin sportowych Zajęcia przedszkolne – poznajemy dyscypliny sportowe. YouTube Posłuchaj wiersza E. Pawlak: „Elementarz sportowy”

Sporty letnie:
Jakie sporty uprawiają sportowcy przedstawieni na zdjęciach?
( skok o tyczce, skok w dal, gimnastyka artystyczna, podnoszenie ciężarów, pchnięcie kulą, skok wzwyż, gra w piłkę ręczną, gra w siatkówkę).
Spróbuj z mamą / z tatą dopasować nazwy dyscyplin sportowych do obrazków.

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/os-bbplus-tablice/mobile/index.html#p=71 str. 69,70

Jakie znasz dyscypliny sportowe – burza mózgu. Wymienianie znanych dyscyplin sportowych, wskazywanie tych które uprawia dziecko lub jego bliscy;

Na podstawie wyżej wykonanych zadań, wymień znane Ci dyscypliny sportowe. Którą z nich uprawia mamusia/tatuś? A ty? Którą lubisz najbardziej?
Projektowanie stroju piłkarza. Karta pracy 1 (przedszkolankowo.pl) z wykorzystaniem karty pracy lub samodzielnie.

Zaprojektuj strój piłkarza. Wykorzystaj kartę pracy lub narysuj strój samodzielnie.
Karta pracy 1 (przedszkolankowo.pl)

Zabawa ruchowa – Części ciała;

Zaproś mamę / tatę / rodzeństwo do wspólnej zabawy;