WYCIECZKA RANCZO ZABOREK :)

Najstarsze grupy z naszego przedszkola( 4 i 5) miały dziś (13X) okazję wybrać się na niezapomnianą wycieczkę autokarową do pobliskiej Zaborni. To właśnie na „Ranczu Zaborek” przedszkolaki mogły poznać zwierzęta, żyjące na wsi (kury, gęsi, koty, gołębie, indyki, barany i kozy) ale i te nieco bardziej egzotyczne… Candy i Rudolf to urocze alpaki, które z niecieprpliwością oczekiwały na małych gości, aby poprzytulać się i dostać smakołyki- marchewkę, bo o niej mowa. Oskar- udomowiony paw dumnie i z zaciekawieniem spacerował wśród dzieci jedzących, pyszne kiełbaski prosto z ogniska. Ale to nie wszystkie atrakcje- kangury i mudżaki chińskie to także mieszkańcy tego cudownego miejsca. Nie można zapomnieć o różnych gatunkach papug, kanarkach, przepiórkach i zeberkach, które umilały ten wyjątkowo słoneczny, październikowy dzień….

Kilka zanotowanych wrażeń dzieci: Było fajne, bo byliśmy u kurek; bo jechaliśmy autobusem i były widoki….bo alpaki były bardzo milutkie… puchate… milusie….puszyste. …..bo mogłam prowadzić alpaki na smyczy…. bo jadła mi z ręki…. bo mogłem alpakę pogłaskać…. bo dotykałam ciepłe jajko…. bo karmiłem kurki… a mi smakowały bułki z kiełbaską, bo były cieplutkie. A OD SIEBIE DODAMY, IŻ SŁONECZKO BYŁO Z NAMI PRZEZ 3/4 CZASU SPĘDZONEGO W TYM WYJĄTKOWYM MIEJSCU 🙂 i ani jednej kropli deszczu