Wtorek 19.V

... zachęcaMY do usprawiedliwionego 😉podglądaniea pewnej RODZINY 24h/24hTU

Kolorowanki, 9 szablonów KWIATY ⏭TU

Policz palce – interaktywna matematyka TU

PRZYPOMINAMY, iż niezmiennie opracowując nasze wpisy, wykorzystujemy pomysły własne, zasoby sieci www, w tym udostępnione zasoby wydawnictwa m.in MAC i BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 🙂

Dzieci młodsze

Zapraszamy na kolejny dzień naszych zabaw związanych z naszymi kochanymi rodzicami.

Treści programowe : IV 12, IV 18
Zabawa dydaktyczna „Rodziny roślin”.
Obrazki dowolnych roślin: małych, średnich i dużych należy położyć na stoliku. Rodzic prezentuje po jednym przedstawicielu z każdej rodziny roślin. Zadaniem dziecka będzie dobranie do nich pozostałych członków danej rodziny.

IV 7 ,IV 2, IV 5
Słuchanie piosenki „Kochana Mamo” – Babadu Tv

Po wysłuchaniu mamo porozmawiaj na temat treści piosenki ,kto w niej wystąpił , dla kogo była ta piosenka.

I 5
Zabawa ruchowa z rymowanką B. Szelągowskiej „Podaj mi rączki”.
Dziecko głośno powtarza rymowankę i bierze rodzica, rodzeństwo za ręce i porusza się w dowolny sposób.
„Dwie rączki mam – rączki tobie dam.
Zatańczymy w koło ,będzie nam wesoło.

II 10
Praca z obrazkami „Rodziny zwierząt.”
Obrazki zwierząt oraz ich młodych: np. kotki, kota i kociąt itd. Rodzic rozkłada na dywanie obrazki i prosi dziecko, aby znalazło trójkę zwierząt z jednej rodziny i je nazwało.
Drogie dzieci wiecie już ,że mogą być rodziny roślin , zwierząt . A teraz mamy propozycje!

IV 8
„Namaluj portret swojej rodziny.”
Jeśli dziecko ma problem z namalowaniem postaci to do zabawy możemy wykorzystać przyniesione przez rodzica zdjęcie rodzinne.
W wolnej chwili popołudniu możecie potańczyć wspólnie do poznanej piosenki „Kochana mamo”.

IV 5 , II 9
Zabawa ruchowo-muzyczna „Taniec z gazetami”.
Do zabawy potrzebne : piosenka , gazety . Tańczymy na gazetach w przerwie muzyki dzieci przybierają jak najbardziej dziwne pozy ,nie wykraczając poza linię gazet . Miłej zabawy.

Dzieci starsze

1.5; 4.15
Zabawa ruchowa do piosenki „ Magiczna liczba 7”.
Na każdą liczbę w piosence wymyslaj inną formę ruchu i ją zapamiętaj. Zapros do zabawy siostrę, brata

3.2; 4.19; 4.9
Rozmowa na temat rodziny „ Drzewo genealogiczne”. Ćwiczenia w czytaniu

4.7; 4.11; 3.6
Instrumentacja piosenki „ Moja rodzina”
Zgromadź „ grajace” przedmioty: gazety, pokrywki, patyczki, kluczyki itp. Posłuchaj piosenki i zagraj ją na „ instrumentach” razem ze swoją rodziną

3.8; 3.9; 4.2
„ Wywiad z mamą”- ćwiczenia w zadawaniu pytań
Poniższy obrazek pomoże Ci w przeprowadzeniu rozmowy- wywiadu z mamą. Ułóż pytania, które zadasz np.:

• Co lubiła mama, gdy była małą dziewczynką?

4.4; 4.9; 1.9
Puzzle cyfrowe i literowe „ Rodzina (https://panimonia.pl/2017/10/29/ja-moja-rodzina-gigapaka-przedszkolaka/

3.7; 4.9; 4.20
Zabawa dydaktyczna „ Co kto robi?”
Przeczytaj wyrazy i dopasuj je do odpowiedniej osoby. Następnie osobę przyporządkuj do czynności na obrazku

KARTY PRACY DLA CHĘTNYCH:
https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/kolorowy_start_zplusem_6latek_karty_pracy_cz4/mobile/index.html#p=54 str. 52- 53

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/kolorowy_start_zplusem_6latek_karty_pracy_cz4/mobile/index.html#p=53 str. 50-51

dla chętnych ODEJMOWANIE TU

... zachęcaMY do usprawiedliwionego 😉podglądaniea pewnej RODZINY 24h/24h⏭ TU⏮ Kolorowanki, 9 szablonów KWIATY ⏭TU⏮ Policz palce –... Więciej