Ważny komunikat!!!

Drodzy Rodzice!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom dzieci i ich Rodziców, chcąc podnieść komfort funkcjonowania dzieci przedszkolnych w trakcie przeprowadzanych szeroko zakrojonych prac remontowych, informuję że nastąpiła zmiana dotycząca organizacji i rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

Terminy wykonania i zakresy prac były znane od samego początku, a najważniejsze i najcięższe prace były przeprowadzone w czasie przerwy wakacyjnej. Ponieważ zakres prac jest bardzo duży wiadomym było, że potrwają one dłużej niż dwa miesiące wakacji. Od dwóch tygodni zakładaliśmy alternatywne rozwiązanie, i liczyliśmy się z możliwością przeniesienia czasowego dzieci i pracowników do położonej bardzo blisko Szkoły Podstawowej nr 9. Choć zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z takiego rozwiązania mogą być zadowoleni.

Dziś rano odbyła się wizja lokalna na terenie placówki i wykonawca podtrzymał wcześniejsze ustalenia, że obiekt będzie przygotowany na 1 września w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom, w tym przede wszystkim wejście do budynku, funkcjonowanie szatni i sal dydaktycznych wraz z sanitariatami, a przebudowywany segment żywieniowy zostanie oddzielony od części użytkowanej przedszkola.

Jednak w celu zapewnienia najwyższego komfortu dla dzieci i pracowników PP 5 podjęliśmy decyzję, by na kilka najbliższych tygodni przenieść dzieci do SP 9. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że szkoła zapewni dzieciom posiłki na swojej stołówce, bo w przypadku kontynuowania pracy dydaktycznej w obiekcie przedszkola i z uwagi na modernizację kuchni – dzieciom zapewniono by catering.

Umowny termin zakończenia zadania uzgodniono do dnia 10.11.2022 r., nie mniej jednak zakładamy że wszystkie prace budowlane zostaną zakończone z końcem października. Zakres prac jest bardzo duży: ocieplenie elewacji, wymiana instalacji ogrzewania, wymiana okien i drzwi, modernizacja i wyposażenie kuchni. Koszt całej inwestycji to ok. 3,5 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu miasta i dotacji z UE.

Po remoncie obiekt zmieni się nie do poznania. Będzie posiadał nowoczesną kuchnię, poprawi się komfort termiczny. Na obiekcie zamontowane zostaną także panele fotowoltaiczne, dzięki czemu funkcjonowanie placówki będzie ekonomiczniejsze.

W związku z tym dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 będą realizowały edukację przedszkolną na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Głogowie od dnia 05.09.2022 r. Szczegółowe informacje z tym związane zostaną udostępnione na stronie internetowej przedszkola w piątek 02.09.2022r. po godzinie 12.00

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5

Przedszkole Publiczne Nr 5

mgr Anna Kozak dyrektor