Światowy Dzień Poczty

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów 9  października rozpoczyna Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Drugi rok z rzędu nasze przedszkole włącza się w akcję. I tym razem każda z grup wraz ze swoimi paniami wspólnie redaguje „prawdziwe” listy, ręcznie pisane. Utrwalimy lub poznamy pojęcia: adresat, nadawca, znaczek, koperta, list…. Ciekawi jesteśmy reakcji Adresatów. Szepniemy Wam na uszko, że adresatami  są  m. in prawdziwy św. Mikołaj :) ;  kolega, który uczęszcza do szkoły i przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola. Zachęcamy i Państwa do kultywowania tej tradycji. Czas mamy do 15 października lub …każdy kolejny dzień przez cały rok.

Do napisania się z Państwem :)

ps.

Listonosz przyniósł dzieciom z grupy IV LIST. Okazało się, że Ciocia Gabrysi włączyła się do naszej akcji – przebywając na jednej z ciepłych wysp – przysłała nam urlopowe pozdrowienia. DZIĘKUJEMY 🙂