PONIEDZIAŁEK 8.VI

… TYDZIEŃ ROZPOCZYNAMY OD WIZYTY NA …. łące 🙂

„Bzyczącą zabawę” pokochały nie tylko przedszkolaki… 🐞🦋🕷💟 Z wielką radością prezentujemy kolejną odsłonę piosenki…

Opublikowany przez BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja Sobota, 6 czerwca 2020

Ze względu na kolejną reorganizację czasu pracy nauczycielek, nastąpiła od 01 czerwca nowa propozycja zadań umieszczanych na stronie naszego przedszkola. Wpisy są bez podziału na grupy wiekowe, jednak niezmiennie uzupełnianie cyferkami-odnośnikami do realizacji treści z obszarów podstawy programowej 🙂 Wybierajcie, decydujcie, realizujcie.. przesyłajcie efekty Waszej pracy na 📧. To Wy wiecie najlepiej , co w danym dniu jest dla Waszego dziecka najlepsze. 🤗JESTEŚMY Z WAMI 😘

1.5, 1.8

  • Zestaw ćwiczeń gimnastycznych z wykorzystaniem papierowych talerzy.

Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń z dzieckiem.

  • Zabawa orientacyjno – porządkowa Z talerzykiem na głowie: dziecko i Rodzic kładą sobie na głowie talerzyk i idą ostrożnie, aby nie zgubić talerzyków.
  • Zabawa bieżna Samochody: dziecko trzyma talerzyk jak kierownice samochodu; kiedy Rodzic ma opuszczona rękę – biega naśladując jazdę samochodem; kiedy podniesie rękę – zatrzymuje się.
  • Skłony w przód Zamieniamy talerzyki: dziecko i Rodzic stają tyłem do siebie w lekkim rozkroku, w niewielkiej odległości. Zamieniają się talerzykami, podając je sobie w skłonie, pomiędzy nogami. Potem podają sobie talerzyki ponad głowami.
  • Ćwiczenie zwinności i szybkości Odwracamy talerzyki: Rodzic z dzieckiem rozkładają na podłodze większą ilość talerzyków w pewnych odstępach od siebie i maszerują między nimi. Na hasło: Odwracamy talerzyki – jak najszybciej starają się odwrócić na drugą strunę jak największą liczbę talerzyków. Hasło: Stop! Oznacza powrót do marszu.
  • Ćwiczenie równowagi Na jednej nodze; dziecko staje na jednej nodze, a druga zgina w kolanie i kładzie na niej talerzyk. Stara się wytrzymać w tej pozycji licząc do czterech. To samo ćwiczenie wykonuje na drugiej nodze.
  • Skoki Pochód pajaców: Rodzic układa na podłodze z talerzyków trasę w odstępach jednego kroku. Razem z dzieckiem po kolei skaczą jak pajacyki: wykonują nad każdym talerzykiem rozkrok, a w przerwie odskok. Młodsze dziecko może przeskakiwać krążki obunóż.
  • Ćwiczenie rytmu Wystukujemy rytm kroków: Dziecko maszeruje wystukując palcami na talerzyku rytm swoich kroków.

2.1, 2.2, 2.3

  • Ćwiczenie wzmacniające poczucie własnej wartości ,,Lustro”.

Dziecko stoi przed dużym lustrem. Rodzic prosi, aby przyjrzało się sobie i powiedziało, co u siebie lubi, np. swoje włosy, oczy, ręce, to, że szybko biega, pięknie rysuje, pomaga innym, dzieli się zabawkami itd. Następnie sam uzupełnia wypowiedź dziecka wskazując tylko pozytywne cechy. Na koniec mówi mu Jesteś wspaniały – dziecko powtarza Jestem wspaniały.

2.4,4.2

  • Ćwiczenie językowe ,,Zwinny jak kot”.

Do tej zabawy potrzebne będą zdjęcia wybranych zwierząt.

Rodzic tłumaczy dziecku, że tak jak ludzie maja swoje cechy, tak również zwierzęta mają swoje charakterystyczne cechy. Pokazuje zdjęcia zwierząt, dziecko nazywa je i zastanawiają się wspólnie, z jakiej cechy jest znane dane zwierzę. Rodzic podaje później przykłady porównań: zwinny jak kot, mądra jak sowa, mały jak mrówka, pracowity jak pszczoła, łagodny jak owieczka, powolny jak żółw, szybki jak gepard, uparty jak osioł, śpiący jak niedźwiedź.

4.7

  • Zabawa ruchowa ze śpiewem ,,Boogie- woogie”.

4.13

  • Zabawy badawcze z wodą.

Do tej zabawy będą potrzebne: miska z wodą, papierowe łódeczki, słomki do napojów, ręcznik papierowy.

Rodzic rozmawia chwilę z dzieckiem na temat zbliżających się wakacji, zabaw nad morzem. Następnie bawi się wraz z nim wodą: uderzają dłońmi o powierzchnię wody, dmuchają w wodę przez słomki, poszczają papierowe łódeczki i dmuchają na nie. Dziecko opowiada o swoich wrażeniach, opisuje jaka jest woda, jakie dźwięki można wytworzyć za jej pomocą (pluskanie, bulgotanie). Na koniec wykonuje z nim eksperyment z wędrującą wodą.

4.19

  • Eksperyment ,,Wędrująca woda”.

Dla chętnych dzieci i rodziców: 23 łatwe eksperymenty.

… TYDZIEŃ ROZPOCZYNAMY OD WIZYTY NA …. łące 🙂 Ze względu na kolejną reorganizację czasu pracy nauczycielek, nastąpiła od 01... Więciej
Skip to content