Kultura krajów azjatyckich

W poniedziałek (20.03) dzieci z grupy V wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Tematem zajęć była kultura krajów azjatyckich a dokładnie Chin i Japonii. Starszaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek na ten temat oraz dowiedziały się jak wyglądają tradycyjne stroje, potrawy, sporty oraz tamtejsze domy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się wielu różnym przedmiotom pochodzącym z Japonii i Chin m.in. kimono, pałeczki, wachlarze i kapelusz. Zobaczyły także, jak wyglądają chińskie litery i poznały kilka słów w tych językach. Dzięki tym zajęciom wiemy, jak odmienna od naszej, a zarazem ciekawa jest kultura Azji.