Grupa 1 zapraszamy :)

Witamy w kolejnym dniu z postaciami z bajek .
Na początek usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie bajkę o królewnie .
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 

W bajce wystąpiły krasnoludki to może i Wy chcecie być takimi krasnoludkami to zapraszamy do zabawy.
Krasnoludki” – opowieść słowno-ruchowa.
Zamienicie się teraz w krasnoludki. Do zabawy można wykorzystać czapeczki urodzinowe jeśli macie w domu a jeśli nie można ją w łatwy sposób wykonać

Dziecko ma na głowie swoją czapeczkę i  wciela się w  role krasnoludków. Rodzic powoli recytuje słowa opowieści i wykonuje gesty, które powtarzają „krasnoludki”.
Dzieci teraz zmienimy się w  krasnoludki (dzieci wskazują siebie i  czapeczkę), szybko przegonimy wszelkie smutki (unoszą ręce i  odganiają smutki). Lubimy biegać (biegną w  miejscu) i  spacerować (spacerują w  miejscu), Królewną Śnieżką się opiekować (otulają się swoimi ramionami). Po pracy smaczny obiadek jemy (naśladują jedzenie łyżką), jak się zachować przy stole wiemy (kiwają głowami). Lubimy tańczyć (tańczą w miejscu), piosenki śpiewać (śpiewają: lalalala), gdy się zmęczymy, przeciągać się i ziewać (ziewają i przeciągają się). W lesie zbieramy grzyby, maliny (schylają się), wieczorem grzecznie w łóżeczkach śpimy (kładą się na dywanie i przez chwilę udają, że chrapią). Na znak przyjaźni tworzymy koło (wszyscy wstają i tworzą koło) i do każdego machamy wesoło (dzieci uśmiechają się i machają do wszystkich).
Zabawę można powtórzyć jeszcze raz, dobierając dowolny podkład muzyczny jako tło.

Zaklęcia – zabawa ruchowo-naśladowcza
Rodzic wypowiada zaklęcia. Dziecko naśladuje ruchem to, co zostało „wyczarowane”:
Czary-mary, hokus-pokus, łapka-sapka tulik, niech z krainy czarów wyskoczy tutaj królik!
Czary-mary, hokus-pokus, łapa-sapa pilk, niech po leśnej ścieżce biegnie szybko wilk!
Czary-mary, hokus-pokus, ptaki lecą wszędzie, niech brzydkie kaczątko będzie już łabędziem!
Czary-mary, hokus-pokus, koło domu pola, niech Jasiowi z ziarna wyrośnie fasola! Czary-mary, hokus-pokus, łapka-sapka liszki, niech z norki wybiegną do Kopciuszka myszki!

My jesteśmy krasnoludki – zabawa ruchowa do piosenki
Nadal pozostajemy krasnoludkami i wspólnie tańczymy z krasnoludkami z piosenki.Bajkowy Taniec – zabawa ruchowo-naśladowcza
Ustalcie z dzieckiem sposób poruszania się do danej postaci ( na początek wybierzcie 2 sposoby lub 3 żeby nie było za trudno) np:

  • wędka rybaka – kręcenie małego „młynka” jedną ręką, druga ręka nieruchoma;
  • Kociołek Baby Jagi – kręcenie dużego „młynka” obiema rękami;
  • zgubiony pantofelek Kopciuszka – skakanie na jednej nodze;
  • latający dywan Aladyna – poruszanie się po sali z rękami rozłożonymi na boki itp.
    Rodzic odtwarza utwór dowolny instrumentalny a na przerwę w muzyce e nazwę atrybutu, a dziecko porusza się w ustalony wcześniej sposób.
Witamy w kolejnym dniu z postaciami z bajek . Na początek usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie bajkę o królewnie . Królewna Śnieżka i siedmiu... Więciej
Skip to content