Grupa 1 zapraszamy :)

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabaw z postaciami z bajek .

„Powrót z balu” – zabawa logopedyczna z elementami logorytmiki
Dziecko jest w siadzie skrzyżnym ( nóżki w kokardkę). Naśladuje gesty i powtarza za prowadzącym wyrazy dźwiękonaśladowcze. Rodzic wypowiada tekst w zmiennym rytmie i wykonuje ruchy zgodnie z opisem.
Jedzie królewska kareta, koła turkoczą: tur-tur, tur-tur, tur-tur (uderzanie dłońmi o uda).
Końskie podkowy stukają o bruk (kląskanie językiem z naprzemiennym uderzaniem
dłońmi o kolana).
Królewna jest zmęczona i bardzo chce jej się spać: aaaaaaaa (ziewanie).
Grube krople deszczu uderzają o dach karety: kap-kap, kapu, kap-kap, kapu (stukanie palcami
o kolana).
Królewna biegnie przez dziedziniec, cichutko stukają buciki: stuku-stuk, stuku-stuk
(uderzanie piętami o podłogę).
W oddali odzywa się sowa: puchu-puchu, puchu-puchu (skręty głowy w prawo i w lewo).
Królewna puka w zamkowe wrota: puk-puk, puk-puk-puk (pukanie w podłogę).
Zaskrzypiały stare zawiasy: skrzyp-skrzypu-skrzyp, skrzyp-skrzypu-skrzyp (składanie i rozkładanie ramion na boki).
Królewna wchodzi do komnaty i nasłuchuje: cii-cii-sza; cii-cii-sza (naprzemienne przykładanie dłoni do uszu).
Zegar wybija północ: bim-bam-bom, bim-bam-bom (kołysanie się na boki z rękami na ramionach).
Królewna kładzie się na łożu i zasypia: chrapu-chrap, chrapu-chrap (ułożenie głowy na złożonych dłoniach).
Zaproszenie do tańca”. Czas się poruszać!
Dzieci wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem tańczą naśladując ruchy prowadzącego. Prosimy o wykorzystanie linku poniżej.

Taniec dla dzieci Gumi miś

Kto potańczył to musi teraz odpocząć i może posłuchać zagadek które odczyta rodzic.
„Bohaterowie bajek” – zgaduj-zgadula
Rozwiązywanie zagadek – Rodzic odczytuje zagadki a dziecko próbuje udzielić odpowiedzi.
Połatana sukienka i szary fartuszek. Zgadnij, co to za panienka. To skromny… (Kopciuszek)
Do babci z koszyczkiem przez las zmierzała, lecz na swej drodze wilka spotkała. (Czerwony Kapturek)
Do krainy elfów leci jaskółeczka, a na jej grzbiecie maleńka dzieweczka. Czy znacie jej imię? To jest… (Calineczka)
Stwór to groźny i ponury, ma kły ostre i pazury. Czasem z paszczy ogniem zieje. Niejeden rycerz przed nim zwieje. (smok)
Zamiast w zamku z krasnalami, w leśnej chatce mieszka. Przed królową złą się chroni, śliczna królewna… (Śnieżka)
Gdy było małe, z kaczkami po stawie pływało. A gdy dorosło, królem łabędzi zostało. (brzydkie kaczątko)
Z wielu bajek dobrze znana, przez nikogo nielubiana. Zna złe czary i zaklęcia, w żabę zmieni nawet księcia. (czarownica / Baba Jaga / wiedźma)
Zamieniła w piękną suknię ubranie Kopciuszka. Swą różdżką w biedzie pomoże uczynna, dobra… (wróżka)
Malowanie farbami „Moja ulubiona bajka lub postać z bajki”.
Wspólnie z rodzicami namalujcie ulubioną znaną sobie bajkę.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabaw z postaciami z bajek . „Powrót z balu” – zabawa logopedyczna z elementami logorytmiki Dziecko jest w... Więciej