Dzień Postaci z Bajek

Wspólnie z „Myszką Mini”, w którą wcieliła się p. Kasia 🙂 i „Kotem w Butach” – p. Sylwia 🙂 wszystkie dzieci z poszczególnych grupach wiekowych poznawały zasady korzystania z książek – ich poszanowania. Dzieci rozwiązywały zagadki słuchowe, wzrokowe na temat treści najbardziej znanych i popularnych bajek tj. „Czerwony Kapturek”, „Książę Żaba”, „Jaś i Małgosia”, „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Śnieżka”. Dzieci miały okazję wykonywać ćwiczenia manualne typu: przesiewania grochu i kaszy, „łowienie na wędkę postaci z bajek”, a dzieci starsze rozwiązywały m.in. krzyżówki i rebusy. Wszystkie dzieci łącznie z nauczycielkami bawiły się w zabawy ruchowe do znanych piosenek przedszkolnych.

Na zakończenie warsztatów dzieci w poszczególnych grupach wykonywały różne działania plastyczne na temat znajomości treści swoich ulubionych bajek. Dzieci z grupy najmłodszej  takie prace  plastyczne – postać Czerwonego Kapturka wykonały z rodzicami w domu. Kolorowe i bardzo ciekawe obrazki wróciły w dniu następnym do przedszkola i zostały umieszczone na tablicy w sali w formie wystawy.

W naszym przedszkolu, w dniu 05.11.2021 dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Wspólnie z „Myszką Mini”, w którą wcieliła się p.... Więciej