DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA… kartka z kalendarza

„Mały Miś obudził się, przeciągnął i stęskniony za dziecięcymi uściskami, poprosił aby pani posadziła go w ustalonym miejscu w sali……dzieci razem z panią wytłumaczyły mu trudne słowo: dezynfekcja i wiedział, że nie może w przedszkolu bawić się z dziećmi. Dezynfekcja mogłaby zniszczyć jego piękne futerko, a przecież nikt by tego nie chciał, szczególnie on sam. Zerkał więc na dzieci ze swojego nowego miejsca, a one posyłały mu od czasu do czasu buziaki i to było baaaaardzo miłe. Na koniec zabaw pożegnał się z dziećmi i wrócił bezpiecznie na swoje miejsce, wiedząc, że w każdym domu przedszkolaka czeka inny pluszowy miś 🙂 – z inspiracji opowiadania „Radość” Anety Konefał.

…więc dziś 25 listopada mógł choć na chwilkę, bezpiecznie zawitać do sal 🙂 Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami świętowały urodziny pluszowego misia. Były misiowe m.in tańce, piosenki, muzykowanie, gimnastyka buzi i języka, zagadki i układanie puzzli, oglądanie książeczek, słuchanie opowiadań, poznanie historii pluszowego misia, i wspólne „tworzenie” grupowego misia 🙂