DZIEŃ KOTA – grupa 5.

W dniu 17.02 dzieci z gr. V obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązania zagadki, następnie były wspólne zabawy ruchowe, w których dzieci aktywnie uczestniczyły robiąc koci grzbiet, skradając się, miaucząc czy odpoczywając jak kot. Dzieci szukały elementów na ilustracji, przeliczały ilość kotów – określały położenie kotów. Dzieci wzięły udział w zabawie czytelniczej” Gdzie jest kot?”; i w quizie ” Czy znasz takiego kota?”. Na koniec zajęć wszystkie dzieci wykonały kocie kodowanie.
Celem tych obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, jak również uwrażliwienie dzieci na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół.