31. III ŚRODA

Drodzy Rodzice🤩, przypominaMY, zachęcaMY, proponujeMY 👋przeglądajcie, czytajcie wpisy we wszystkich grupach, bo może okazać się, że dziś np. Wasze dziecko ma ochotę posłuchać tylko bajki, albo potańczyć lub po prostu opowiedzieć treść obrazków, TO WY DECYDUJECIE, TO WY WIECIE NAJLEPIEJ CO W DANYM DNIU JEST NAJLEPSZE DLA WASZEGO DZIECKA👍 ….jesteśMY z Wami🌞

… zachęcamy do wspólnego śpiewania i utrwalenia, ⏭co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym

ZACHĘCAMY 🙂 …. można nas pozdrawiać załącznikami wysyłanymi na grupaPP5@interia.pl ….. a my potem wstawimy na naszą www 🙂

a jesli macie ochotę na więcej, zapraszamy do rodzinnego muzykowania.. ŁYŻKI, CHOCHELKI DO RĘKi I GRAMY ⏭ TU

Dzieci młodsze

1,5; 4,1; 2,8

1. Zabawa ruchowa przy piosence  „ Marcowe zajączki” sł. Marta Jelonek muzyka Andrzej Zagajewski ( „ Bliżej przedszkola”)

Piosenka zaprasza Was do wesołej zabawy. Naśladujcie ruchy dzieci z filmu. Zaproście do wspólnej zabawy rodzinę.

3,2; 4,2; 4,3; 4,5; 4,6

• Film „ Zwyczaje wielkanocne” ( prezentacja Żłobek Hula Hop)

Obejrzyjcie film, a potem odpowiedzcie na pytania zadane przez rodziców:

– Jakie tradycje wielkanocne były wymienione w filmie?

– Jak można zdobić jajka?

– Co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym ?

4,5; 4,9; 2,11

• Wielkanocne zagadki „ Co to jest?”

Rodzic przeczyta zagadkę. Spróbuj wskazać odpowiednią ilustrację do zagadki.

Ma złociste rogi

I kożuszek biały.

Nie biega po łące,

Bo z cukru jest cały.

Wykluły się z jajek,

Są żółciutkie całe.

Będą z nich kogutki,

Albo kurki małe.

Leżą w koszyczku

Pięknie ułożone.

W kolory i wzory

Mocno ozdobione.

4,5; 4,13; 4,15; 4,19

• Zabawa dydaktyczna „ Ile jest pisanek?”

Rodzic prosi o policzenie pisanek w odpowiednim kolorze:

• Policz pisanki w kolorze czerwonym,
  • Policz pisanki w kolorze żółtym,
  • Policz pisanki w kolorze pomarańczowym,
  • Policz pisanki w kolorze fioletowym,,
  • Policz pisanki niebieskie

Pokaż liczbę pisanek na palcach.

4,8; 4,19; 4,1; 2,10; 1,7

• Praca plastyczna „ Owieczka, baranek z popcornu”  ( „ Pomysły plastyczne dla każdego Joanny Wajdenfeld”)

Do wykonania pracy potrzebne są: jajka, klej na gorąco ( obsługuje osoba dorosła), popcorn, wykałaczki, zapałki na nogi, ziarnka kawy lub koraliki na oczy.

Pochwalcie się swoimi pracami, czekamy na zdjęcia od Was!

Dzieci starsze

Kochane dzieci. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Dzisiejszy dzień poświęcimy na . . . porządki oraz zabawy, które pozwolą zaplanować Wam wspólny , świąteczny czas, a przy okazji dobrze się pobawić.
Obszary podstawy: I 5, I 4, IV 4, IV 5, IV 14, III 8, IV 7, I 5,

Muzyczna gimnastyka w podskokach

– ćwiczenia „Żuraw”, „Góra-dół”, „Łódeczka”, „Jabłuszko”.
Zaczniemy od gimnastyki w podskokach! Kto dokładniej wykona ćwiczenie „Żuraw”!

Praca z utworem literackim przeczytanym przez rodzica – wiersz Marii Terlikowskiej: „Każdy po sobie sprząta”

Posłuchaj wiersza „Każdy po sobie sprząta” i odpowiedz na pytania:

1) czy zapamiętałaś/eś imiona dziewczynek z wierszyka?
2) co znajdowało się w kącikach domu?
3) czy potrafisz posprzątać po sobie Twoje miejsce do zabawy?

Rozmowa o obowiązkach dzieci. „Lista obowiązków domowych” – tworzenie wspólnie z dziećmi listy czynności, które mogą wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców.

Czy dzieci również mają obowiązki? Stwórz z mamusią/tatusiem listę Twoich obowiązków. Zaplanuj, które z nich możesz wykonać przed świętami.

„Tropiciele bałaganu” – zabawa w odnajdywanie przedmiotów, zabawek, które zmieniły swoje położenie.
Zamknij proszę oczy. Mamusia/tatuś zaraz zmieni położenie niektórych przedmiotów w pokoju. Ciekawe czy odgadniesz co się zmieniło.

Zabawa ruchowo-naśladowcza: „Robimy porządki”
Pobaw się z mamusią/tatusiem w robienie porządków – biegaj swobodnie po pokoju. Na hasło rodzica np. odkurzam, wycieram kurze, myję okna, zbieram zabawki itp…, naśladuj dane czynności.
Zadanie dodatkowe: a może posprzątasz naprawdę? Jest coś co potrafisz zrobić samodzielnie?