15. IV CZWARTEK

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO 😀🙂

ZACHĘCAMY tych, co lubią zabawy z rytmem👌 <TU> . Dla miłośników bocianów kamera na żywo📽 <TU> lub gniazdo sokoła: Głogów KGHM 📽<TU>. …. i reklama dźwignią handlu 🙂 ostatnio proponowaliśmy do obejrzenia przedszkolne- głogowskie, ubiegłoroczne przedstawienia… a dziś proponujemy tym, co jeszcze nie oglądali – NASZE, RODZIME z PP5 🙂 <TU> ZAPRASZAMY 🎭 „CZAS W PRZEDSZKOLU SCENKĄ MALOWANY”🖐👋✋👌👍👍✊👊🤛🤗🤩☺😀😁😉💃🕺👫

A NA DOBRANOC BAJKA DO SŁUCHANIA🏠🌇🌙

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

WYBIERAMY, PRZEGLĄDAMY, SŁUCHAMY, OGLĄDAMY….. itd

Dzieci młodsze

1,5; 2,4; 2,10
Opowieść ruchowa – W zagrodzie.
Naśladuj ruchy oraz odgłosy zwierząt. W czasie opowieści rodzic robi pauzy, byś mógł sam rozpoznawać, jakimi odgłosami mówią zwierzątka.

Kogut obudził się najwcześniej. Przeciągnął się, ziewnął, rozprostował piórka, wyczyścił swój piękny czerwony grzebień na czubku głowy i wyszedł z kurnika. Słoneczko już pięknie grzało. Kogut przeszedł się po podwórku, zajrzał to tu, to tam, po czym wskoczył na płot i zapiał: kukuryku. Kury obudziły się natychmiast, zaczęły wiercić się na grzędzie, znosząc jajka. Kłóciły się przy tym okropnie… na całe podwórko niosło się ich gdakanie: ko, ko, ko, ko. Nieopodal w stajni usłyszał tę kłótnię koń, zawołał kilka razy: ihaha. Wybiegł ze stajni i zaczął galopować: kląskanie. W chlewiku obudziły się świnki i jak to ze świnkami bywa od razu były głodne, wołały: kwi, kwi, kwi. Gdy zjadły, poszły wytaplać się w błocie. Z obory wychyliła łeb krowa i przywitała się ze świnkami: muuuu Całego gospodarstwa pilnował pies Burek, który, gdy tylko coś się działo, szczekał głośno: hau, hau, hau. Aż do wieczora zwierzątka jadły, bawiły się na podwórku. A gdy słońce zachodziło, wróciły do swoich domków spać.

4,7; 2,10

Słuchanie piosenki „ Dziwne rozmowy”.
Posłuchaj piosenki. O jakich zwierzętach jest mowa?

4,5; 4,3; 4,18

Film edukacyjny „ Gdzie ja mieszkam?”. Nauka przez zabawę.
( opracowany przez Piesio TV)

4,19; 4,12; 4,9

Zabawa dydaktyczna „ Gdzie kto mieszka?” ( Przedszkolankowo.pl)
Spróbuj dopasować obrazek domu do obrazka zwierzęcia. Rodzic pomoże, czytając nazwy.

4,15; 4,6; 3,9
Gra matematyczna „ Głodne świnki” (https://ztorbynauczycielki.pl/)
Potrzebne będą: kostka do gry, karty z rysunkami świnek ( można wydrukować przykład poniżej) i guziczki.
Zabawa polega na karmieniu świnek ziemniakami- guziki. Ich ilość jest zależna od ilości wyrzuconych oczek na kostce. Nic prostszego!

Dzieci starsze

Obszary Podstawy programowej: I 2, I 4, I 5,I 8, II 9,III 2, III 8,IV 2, IV 13, IV 14

Gimnastyka z mamusią/tatusiem!

Poćwicz z mamusią/tatusiem, bo…gimnastyki nigdy dość! Reaguj na sygnał dźwiękowy;

Słuchanie opowiadania o tematyce zdrowotnej Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie” – odpowiadanie na pytania do treści wiersza.
Wysłuchaj opowiadania Doroty Kossakowskiej „Sport to zdrowie”.
Kacper chodzi do przedszkola. Lubi bawić się z kolegami i ze starszym bratem Michałem. Kiedy jest w przedszkolu najchętniej buduje z klocków wieże, domy i garaże. Z bratem urządzają zabawy na podwórku. Ścigają się, wspinają na drabinki i grają w piłkę nożną. Brat Kacpra chodzi do szkoły i na treningi piłki nożnej. Nie wie jeszcze, czy zostanie piłkarzem, ale lubi sport. Wie, że uprawianie sportu daje siłę, poprawia kondycję i hartuje organizm. Kiedy Kacper pójdzie do szkoły też zacznie trenować. Może razem z bratem?
Jak myślicie, co trzeba robić, żeby być zdrowym?
Czy trzeba uprawiać sport?
A co trzeba jeść?
Jeśli macie ochotę – wykonajcie wspólnie z rodzeństwem lub rodzicami plakat pt: „ Sport to zdrowie”

„Małe i duże kroki”– zabawa rozwijające właściwą reakcję na umówiony sygnał.
Pokonywanie przez dziecko odległości od wyznaczonego punktu do rodzica : krokami słoniowymi (duży wykrok), normalnymi krokami/podskokami, tip topami (stopa dostawiana do stopy).
Czy umiesz robić małe i duże kroki? Stań w pewnej odległości od mamy/taty. Podejdź do rodzica krokami słoniowymi (duży wykrok), normalnymi krokami/podskokami, tip topami (stopa dostawiana do stopy).
Zabawa rozwijająca wyobraźnię: „Czy zwierzęta uprawiają sport?“.
Jak myślisz czy zwierzęta uprawiają sport? Opowiedz o tym.

Poruszanie się według słów rymowanki: „Zrób do przodu cztery kroki …“ Przeliczanie kroków.

Poruszaj się do słów rymowanki
Zrób do przodu cztery kroki, I rozejrzyj się na boki.
Tupnij nogą raz i dwa, Ta zabawa nadal trwa.
Teraz w lewo jeden krok, Przysiad i do góry skok.
Zrób do tyłu kroków trzy, By koledze otrzeć łzy.
Klaśnij w ręce razy pięć, Na klaskanie też masz chęć.
Teraz obróć się dokoła I hurraaa! Zawołaj.

Masażyk relaksacyjny :

Wykonaj masażyk relaksacyjny na pleckach mamusi/tatusia.

Spacer – bijemy rekordy w rodzinnym spacerowaniu.
Czas na spacer! Rodzinne spacerowanie to jest to! Miłej zabawy

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO 😀🙂 ZACHĘCAMY tych, co lubią zabawy z rytmem👌 <TU> . Dla miłośników bocianów kamera na żywo📽... Więciej